Hastanemizde Sona Gelindi
07 Haziran 2018

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç beraberinde hizmet başkanları ve başkan yardımcıları ile birlikte Hastanemiz inşaatını yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında firma yetkililerinden ve Hastane Başhekimimiz Uz. Dr. Barış Balasar’dan bilgi aldılar.

Hadim ve bölgesine daha nitelikli hizmet sunması için yeniden projelendirilen Hadim Devlet Hastanesi ek bina inşaatında sona gelindiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Çok daha önceden açmayı planladığımız hastane inşaatımız maalesef yüklenici firmadan kaynaklanan eksiklikler nedeni ile gecikmişti. Şu anda firma, İl Sağlık Müdürlüğümüz mühendisleri tarafından tespit edilen eksikliklerini hızla tamamlama gayreti gösteriyor. Bizlerde yapılan son çalışmalardan son derece memnunuz. İnşallah hastanemizi en kısa sürede hizmete açarak, uzun zamandan beri büyük bir istek ve heyecanla hastane inşaatının tamamlanmasını bekleyen vatandaşlarımızın isteklerine cevap vermiş olacağız” dedi.

Yeni hastanenin açılması ile birlikte hem fiziksel hem de donanım açısından bölge insanına yakışan sağlık hizmetini sunacağını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Hükümetimizin ve Sağlık Bakanlığımızın üstün gayretleri sayesinde, tüm Türkiye de olduğu gibi neredeyse Konya’mızda da yenilenmeyen bir hastane binamız kalmadı. Eski Türkiye diye tabir ettiğimiz dönemlerde kullanılan fiziki şartları yetersiz, hantal ve kullanışsız hastane binaları artık tarihe karıştı. Halkımız hak ettiği gibi modern ve donanımlı hastanelere kavuştu. Bizler de Hadim Devlet Hastanemizi, Hadim halkına en kısa sürede kavuşturmak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. İnşallah birkaç ay içerisinde vatandaşlarımız hastanemizden sağlık hizmetini almaya başlayacaklar” şeklinde konuştu.

Fiziki şartları yenilenen ve tıbbi cihazları modern hale getirilen hastanede görev yapacak olan uzman doktor ve sağlık çalışanı sayısını artırmak için de yoğun bir çaba gösterdiklerini ifade eden Prof. Dr. Koç, “Uzman doktor sayısının da artırılması ile birlikte hastanemizde daha geniş bir yelpazede daha nitelikli sağlık hizmeti sunulacaktır. Bu sayede vatandaşlarımız başka hastanelere gitmeye gerek kalmadan, kendi evlerinin bulunduğu ortamlarda tedavi olabileceklerdir” diyerek sözlerini tamamladı.
2jpg.png
3jpg.png
4jpg.png
5jpg.png
6jpg.png
9jpg.png